Сайт
Тетяни
Заворотньої

Комп'ютерні раритети


Щоб збільшити малюнок, клацніть на ньому лівою клавішю миші.

Головна

Новини

Малюнки

Колекції

Оповідання

Графіка

 

 

Моя експозиція

Відвела місце у книжковій шафі: всі ці артефакти комп'ютерних технологій у нашому житті гідні поважного до них ставлення. Вони безповоротно морально та фізично застаріли, але вони нагадують про ті часи, коли радість від придбання першого комп'ютера з процесором AMD K5 75 була такою сильною, якою вона була лише кілька разів у житті. Перші "картонні" колонки та ігри, що звучать (Heretik і Goblins2) - це ЧУДО! У 1996 році Інтернет дуже сильно відрізнявся від нинішнього і викликав радість, подив, захоплення. Це все я пам'ятаю, і свідками моїх почуттів були мої комп'ютерні раритети.

Ноутбук AST Premium Exec 386 SX/25C
(Made in USA, California, 1992)

Процесор: Intel i386, тактова частота 25 МГц
Екран: 8,5" по діагоналі, максимальне розрішення 640х480, 256 цветов
HDD 100 Мб, оперативна пам'ять 1Мб, Floppy-дисковод 3,5", модем
Операційна система: DOS (дозволяє встановити ОС Windows 3.11, Windows 95 якщо знайти їх на дискетах)
Вага: 3,5 кг
У робочому стані.



 

 

Ноутбук Toshiba Portage 4000 ( 2002)

Процесор: Intel Pentium III, тактова частота 933 МГц
Екран: 12" по діагоналі, розрішення 1024х768, 16млн кольорів
HDD 30 Гб, оперативна пам'ять 256 Мб
DVD-ROM, USB1.0 - 4 порти, Wi-Fi, Bluetooth, модем
Операційна система: WindowsXP
Вага: 1,9 кг
У робочому стані.

Станція Toshiba Advanced Port Replicator II
(Made in China, 2002)

Це з'єднувальна станція або портовий розширювач для ноутбука Toshiba Portage 4000. Портовий разширювач призначений для збільшення можливостей підключення до ноутбуку периферійних пристроїв.
У робочому стані.



 

 

Дискета 8", 800 Кб (1979г)

У 1971 році фірмою IBM була презентована перша дискета діаметром 8" (200 мм) з відповідним дисководом.

Конструктивно дискета 8" являє собою диск із полімерних матеріалів з магнітним покриттям, укладений в гнучкий пластиковий футляр. У футлярі отвори: великий круглий в центрі — для шпинделя, маленький круглий — вікно індексного отвору, що дозволяє визначити початок доріжки та прямокутне із закругленими кінцями — для магнітних головок дисководу. Також внизу знаходиться виїмка, знявши наклейку з якої можна захистити диск від запису.

Дискета 5,25", 1200Кб (1987г)

У 1976р. фірма Shugart Associates розпочала розробку та випуск дисководів з дисками діаметром 5.25". Дисковод для мініатюрних (mini-floppy) гнучких дисків на 5.25", швидко витіснивши дисководи для дисків 8", став популярним у персональних комп'ютерах.

Конструктивно дискета 5.25" дуже схожа на дискету 8".



 

 

Дискета 3,5", 1440Кб (2000г)

У 1981р. Sony виводить на ринок дискету діаметром 3.5" (90 мм). У першій версії обйєм складає 720 кілобайт. Пізнійша версія дискети мала об'єм 1440 кілобайт або 1,44 мегабайт.

Принципіальним відрізнянням дискети 3,5" є жорсткий пластмасовий корпус. Замість індексного отвору у дискетах діаметром 3,5" використовується металева втулка з настановним отвором, що знаходиться в центрі дискети. Механізм дисководу захоплює металеву втулку, а отвір у ній дозволяє правильно позиціонувати дискету, тому відпала необхідність робити при цьому отвір у магнітному диску. На відміну від 8" та 5,25" дискет, вікно для головок дискети 3,5" закрито зсувною металевою заслонкою, що відкривається при встановленні дискети у дисковод. Захист від запису виконаний шторкою, що зсувається в нижньому лівому кутку.

Дискета 3,5", 1440Кб (без корпуса)

Дискета, гнучкий магнітний диск (англ. floppy disk, англ. diskette) - змінний носій інформації, що використовується для багаторазового запису та зберігання даних. Являє собою пластиковий гнучкий диск, покритий феромагнітним шаром.

2002 г. Фірма Sony продала 47 мильонів дискет.

2011 г. Фірма Sony припинила виробництво та продаж дискет.

2014 г. Фірма Toshiba перепрофілювала завод з випуску дискет на овочеву ферму.

В даний час дискети пішли в минуле, єдине, що про них нагадує - зарезервовані для дискет імена дисків А: та В:



 

 

Zip диск 3,5", 100 Мб (2002г.)

У 1994 р. компанією Iomega був розроблений Zip диск 3,5", що відноситься до сімейства накопичувачів на гнучких магнітних дисках, аналог дискет, що мають велику ємність. Спочатку вони мали ємність близько 100 мегабайт, пізніше ємність була збільшена до 250 і 750 мегабайт.

Zip диск так і не набув такого ж статусу, як звичайні 3,5" дискети. Він був витіснений USB флеш дисками, компакт-дисками (CD) і DVD-дисками.В даний час не використовується або використовується вкрай рідко.

USB-флеш-накопичувач (128 Мб)
у кожаному футлфрі (2004г)

Флешка — запам'ятовуючий пристрій, який використовує як носій флеш-пам'ять, і підключається до комп'ютера або іншому зчитувальному пристрої за інтерфейсом USB.

Перші USB-флеш-накопичувачі (або просто флешки) з'явилися в 2000 році. Їх винайшли співробітники ізраїльської компанії M-Systems Амір Баном, Дов Моран та Оран Огдан. Водночас сінгапурська компанія Trek Technology представила власну розробку, що повторює ізраїльський продукт. Свій флеш-накопичувач ThumbDrive презентували у лютому 2000 року на виставці CeBIT у Німеччині. Trek Technology змогла довести свою першість у Сінгапурі, але програла позови, подані в інших країнах.



 

 

Перфокарти (1986г)

Перфокарта - носій інформації в системах автоматичного оброблення даних. Зроблена з тонкого картону, перфокарта представляє інформацію наявністю чи відсутністю отворів у певних позиціях картки.

Перфокарти вперше почали застосовуватися в ткацьких верстатах Жаккарда (1808) для управління візерунками на тканинах. В інформатиці перфокарти вперше було застосовано в «інтелектуальних машинах» колезького радника С.М. Корсакова (1832).

Формат перфокарти - "формат IBM", введений в 1928 р. - 12 рядків і 80 колонок, розмір карти 187,325 мм х 82,55 мм, товщина картки 0,178 мм. Примітно, що за приблизними підрахунками 1 гігабайт інформації, представленої у вигляді перфокарт, важив би приблизно 22 тонни (крім ваги, втраченої в результаті перфорації отворів).

Перфострічка (1986г)

Перфострічка - носій інформації у вигляді паперової, нітроцелюлозної або ацетилцелюлозної стрічки з отворами. Перші перфострічки використовувалися з середини XIX століття у телеграфії.
У середині стрічки йде доріжка з дрібнішою перфорацією, так звана «транспортна доріжка» - для переміщення стрічки за допомогою зубчастого колеса.
Використовувалися в мінікомп'ютерах для введення-виведення інформації та управління станками з ЧПУ до середини 1980-х років. Були витіснені магнітними носіями інформації.

При згадці перфострічок відразу згадуються телеграфні пристрої, повний текст яких включав відому панграму — фразу, що містить усі літери алфавіту: «В чащах юга жил бы цитрус? Да, но фальшивый экземпляр!»



 

 

Лістинг програми повою FORTRAN-4 (1986г.)

Лістинг - паперова роздруковка комп'ютерної програми або ії частини.

У даному випадку - лістинг моеї дипломної програми "Еліпсоідальна оцінка множини досяжності еколого-економічних систем".

Програма виконувалася на ЕОМ ЕС1061. ЕОМ ЕС1061 були розроблені та виготовлялися у СРСР з 1983р., завод-виробник Мінське Виробничо об'єднання обчислювальної техники. У 1988р. виробництво ЕОМ ЕС 1061 було завершено, всього було виготовлено 566 машин.

Стрімер, 400 Гб (2003г)

Стрімер (стрічковий накопичувач у твердому футлярі) - пристрій, що запам'ятовує, на принципі магнітної записи на магнітній стрічці (як магнітофонна стрічка). Основне призначення - архівація та резервне копіювання даних.

Магнітна стрічка була вперше використана для запису комп'ютерних даних у 1951 р. у компанії Eckert-Mauchly Computer Corporation на ЕОМ UNIVAC I. У процесі розвитку технологія запису на магнітних стрічках зазнала великих змін.

Представлений стрімер відноситься до технології LTO, розробленої у 1998 р. спільно компаніями IBM, Hewlett-Packard та Seagate. Сучасні стрімери дозволяють зберігати до 6 Тб даних.



 

 

Стрімер, 24 Гб та картридж
для очищування стрімера (2007р).

Представлений стрімер відноситься до технології DDS, розробленої у 1989 році спільно компаніями. Hewlett-Packard та Sony. Стример технології DDS нагадує магнітофонну касету зменшену вдвічі.

Процесор Intel Pentium II
(Made in Costa Rica, 1997г)

Процесор Intel Pentium II, тактова частота 233-300 МГц. Процесор у пластиковому корпусі, під'єднання до материнської плати не через сокет, а через слот (як планка оперативної пам'яти).



 

 

Більшисть сучасних процесорів
виробництва компанії Intel або AMD.

1. Процесор AMD K5 Тактова частота 75-100 МГц
(Made in Malaysia, 1995г.)

2. Процесор AMD 486 Тактова частота 66-100 МГц
(Made in Malaysia, 1996г.)

3. Процесор Intel Pentium III Тактова частота 120 МГц
(Made in Philippines, 1995г.)

4. Процесор Intel Pentium III Тактова частота 500-1133 МГц
(Made in Malaysia, 1999г.)

Материнська плата (1989г.)

Представлена материнська плата з дуже цікавим екземпляром процесора. Це процесор Harris із тактовою частотою 16 МГц.

Наприкінці 1980-х років, щоб зберегти монополію на виготовлення процесорів, компанія Intel була зацікавлена ??в тому, щоб більше ніхто не вів розробку інших процесорів. Тому Intel майже безкоштовно роздавала всім можливим конкурентам ліцензії виготовлення процесорів Intel. Тоді з'явилися процесори Harris, Siemens тощо. (на кожному процесорі стояв знак власника патенту "Intel"). Гонячись за миттєвою вигодою, ці фірми не стали вести свої розробки, і Intel зі своєю архітектурою процесорів залишилася монополістом.



 

 

Оперативна пам'ять.

Оперативна пам'ять (Оперативний Запам'ятовуючий Пристрій) - енергозалежна комп'ютерна пам'ять.

Коли ми вмикаємо комп'ютер, відбувається завантаження (копіювання) операційної системи (яка зберігається на жорсткому диску в ОЗП. Гудіння, яке ми при цьому чуємо - це працює механіка жорсткого диска. Навіщо це робиться? Для швидкої роботи комп'ютера. ОЗП – дуже швидка пам'ять. Як тільки ми завантажили ОС в ОЗП, з цього моменту всі дії виконуються з використанням ОЗП. До жорсткого диску йде звернення лише у разі збереження або зчитування файлів. Коли ми вимикаємо комп'ютер, на жорсткий диск зберігає поточний стан ОС. Після вимкнення комп'ютера в ОЗП нічого не зберігається.
Представлені планки оперативної пам'яті різного типу, різного об'єму, різних років.

Пластина жорсткого диску 14", 2,6 Мб
(зразок 1963 р.)

Зараз навіть в Інтернеті важко знайти інформацію про ці диски. Такі пластини поєднувалися в пакети по 6-10 пластин. Пластина зроблена з алюмінію та покрита феромагнітним сплавом, що дозволяє робити на диск магнітний запис. На початку 1990-х років із пластин жорстких дисків майстри робили чудові телевізійні антени. Представлена пластина жорсткого диска була антеною, потім зберігалася в сараї, доки не потрапила до мене, де була мною відмита. та звільнена від іржавих болтів та гайок.



 

 

Материнська плата (1990г.)

Материнська плата із цікавим екземпляром процесора. Мобільний процесор AMD 386 з тактовою частотою 40 МГц (аналог Intel 80386). Процесор цікавий тим, що впаяний у плату-перехідник, щоб можна було використовувати гніздо для процесорів Intel 80386

Мережева плата оповіщення "Голос-2" (1997)

Мережева плата оповіщення призначена для автоматичного оповіщення у встановлений час необхідною інформацією абонентів телефонної мережі. Оповіщення відбувається через АТС. Потрібні фрази записуються на комп'ютер через мікрофон. У певний час починається автоматичний набір номерів абонентів, згідно зі списком та завданням. Після повного оповіщення система автоматично вимикається.



 

 

Жорсткий диск Seagate, 60 Мб (Made in Singapore, 1990)

Жорсткий диск моделі 3340 розроблений у фірмі IBM у 1973 році. При розробці інженери використовували коротку назву "30-30", що означало дві пластини по 30 Мб кожна. Це позначення співпало з позначенням популярної мисливської рушниці моделі 1894 року, яка використовує мисливський патрон 30-30 Winchester. Так жорсткий диск цієї моделі отримав широко поширену назву "вінчестер".
У Європі та США назва "вінчестер" вийшла з вживання у 1990-х роках, на російськомовному просторі ця назва збереглося досі і набуло напівофіційного статусу, в комп'ютерному сленгу скоротилося до слова "винт".

Жорсткий диск JVC, 80 Мб (Made in Japan, 1992)

JVC (Victor Company of Japan) - японська компанія, яка почала свою діяльність у 1927 році, як дочерня фірма американської компанії Victor Talking Machine Company. Виробництво жорстких дисків не є основним напрямком діяльності компанії, яка завжди асоціювалася з виробництвом найточнішої аудіо та відео-техніки високої якості.



 

 

Жорсткий диск Hitachi, 164 Гб (Made in China, 2006)

Hitachi Ltd - японський конгломерат, один з найбільших у світі, заснований у 1910 році у місті Хітаті. У 2002 році компанія Hitachi купила у IBM бізнес із виробництва жорстких дисків. А у 2011 році компанія Hitachi продала виробництво жорстких дисків американської компанії Western Digital. Зараз компанія Western Digital є найбільшим виробником жорстких дисків у світі.

Жорсткий диск Seagate, 545 Мб (Made in Tailand, 1995)

Seagate Technology – американська компанія, один з найбільших виробників жорстких дисків, заснована у 1979 році. У 2006 році компанія Seagate Technology поглинула Maxtor Corporation, Quantum Corporation, у 2011 році купила підрозділ компанії Samsung із виробництва жорстких дисків.

Компанія Seagate Technology у 2014 році почала першою у світі виробляти жорсткі диски обсягом 8 Тб.



 

 

Клавівтура для блондинок

Просто приємна річ зі смішними підписами на клавішах. Працювати з нею може лише професіонал.

Щоб розглянути написи на клавішах, клацніть на фотографії лівою клавішею миші.

Планка оперативної пам'яти,
як оригінальний та зручний брелок для ключів.








Разработка и поддержка сайта: Заворотняя Татьяна